Krútim sa, krútim...

Autor: Zuzana Šagátová | 26.10.2014 o 15:42 | Karma článku: 4,21 | Prečítané:  253x

Chcela by som Ti povedať napríklad aj o tom, ako veľmi ma hnevalo dnešné počasie, slnko, čo mi svietilo ponad hlavu, zohrievalo mi vlasy cez sklo, pokým som autom míňala cesty a ľudí. Nemohla som zastaviť, niekam som sa ponáhľala, hnala za niečím, za niekým, za nami nie, za nami sa nenaháňam.        

A pokým som ti vtrepala do esemesky pár viet, o tom ako mi chýbaš, stihla som vypiť trochu čierneho čaju, popri tom som postávala medzi dverami na jednej nohe a snažila sa udržiavať balans. 


Potom si zas odišiel vlastným smerom. Stála som pred dverami, v krku sa mi tvorila knedľa a ja som rozmýšľala, či je to jej vina, že nemôžem preglgnúť, a či je to zas len ďalší kŕč v krku, ktorý sa mi tvorí vždy, keď sa takto rozchádzame a neplánujeme návraty.

 

Včera som uháňala popri rieke, na ktorej sa kolembali lode a ľudia s nimi. Potrebovali sa hojdať, pokolísať vlastné telo, dať prežiť duši pôžitok z jedla, z vína. Aj vtedy som na teba myslela.

A potom som sa už musela ponáhľať cestou pomedzi holé stromy, zhnité listy, rozpadnuté žily, roztečené farby a pomedzi tú jeseň, ktorá skôr už spomína na to, že jeseňou bola. Vieš, najviac sa bojím toho, že by som sa raz mohla zblázniť. A najviac ma trápi to, že neviem, do čoho sa mám zblázniť skôr. Pretože všetko, čo má súvis s tebou tak úzkostlivo milujem.

Nikto nepočúva slová, čo mi padajú len tak z úst, zastavia sa na zemi, nestihnú sa rozbiť, iba kdesi odkotúľať, ale teraz ich nestíham hľadať, lebo skôr ako oni príde ku mne skorá tma a tá bude taká pravdivá a taká živá. Tak veľa by som o nás chcela hovoriť, ale teraz nie, ešte nie, aspoň nie túto jeseň, aspoň nie tento jeden život.

 

 

   
Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Kotlebovcom po zrušení môžu siahnuť na majetok, pozrite sa na aký

Kotlebovcom sa po vstupe do banskobystrickej župy začalo dariť, kupovali autá aj domy.


Už ste čítali?