Krútim sa, krútim...

Autor: Zuzana Šagátová | 26.10.2014 o 15:42 | Karma článku: 4,21 | Prečítané:  246x

Chcela by som Ti povedať napríklad aj o tom, ako veľmi ma hnevalo dnešné počasie, slnko, čo mi svietilo ponad hlavu, zohrievalo mi vlasy cez sklo, pokým som autom míňala cesty a ľudí. Nemohla som zastaviť, niekam som sa ponáhľala, hnala za niečím, za niekým, za nami nie, za nami sa nenaháňam.        

A pokým som ti vtrepala do esemesky pár viet, o tom ako mi chýbaš, stihla som vypiť trochu čierneho čaju, popri tom som postávala medzi dverami na jednej nohe a snažila sa udržiavať balans. 


Potom si zas odišiel vlastným smerom. Stála som pred dverami, v krku sa mi tvorila knedľa a ja som rozmýšľala, či je to jej vina, že nemôžem preglgnúť, a či je to zas len ďalší kŕč v krku, ktorý sa mi tvorí vždy, keď sa takto rozchádzame a neplánujeme návraty.

 

Včera som uháňala popri rieke, na ktorej sa kolembali lode a ľudia s nimi. Potrebovali sa hojdať, pokolísať vlastné telo, dať prežiť duši pôžitok z jedla, z vína. Aj vtedy som na teba myslela.

A potom som sa už musela ponáhľať cestou pomedzi holé stromy, zhnité listy, rozpadnuté žily, roztečené farby a pomedzi tú jeseň, ktorá skôr už spomína na to, že jeseňou bola. Vieš, najviac sa bojím toho, že by som sa raz mohla zblázniť. A najviac ma trápi to, že neviem, do čoho sa mám zblázniť skôr. Pretože všetko, čo má súvis s tebou tak úzkostlivo milujem.

Nikto nepočúva slová, čo mi padajú len tak z úst, zastavia sa na zemi, nestihnú sa rozbiť, iba kdesi odkotúľať, ale teraz ich nestíham hľadať, lebo skôr ako oni príde ku mne skorá tma a tá bude taká pravdivá a taká živá. Tak veľa by som o nás chcela hovoriť, ale teraz nie, ešte nie, aspoň nie túto jeseň, aspoň nie tento jeden život.

 

 

   
Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Poliaci vyšetrujú Štrougala. Na Slovensku sú zločiny premlčané

Poľsko rieši štyri prípady usmrtenia ľudí elektrinou na hranici s ČSSR. Na slovenskej časti hranice s Rakúskom ich zomrelo vyše štyridsať.

KOMENTÁRE

Pripomeňme si, že režim bol naozaj zločinecký

Námietka, že ÚPN v Poľsku má väčšie právomoci, je nemiestna.

TECH

Veľký objav astronómov, ďaleké planéty môžu mať vodu aj život

V systéme Trappist-1 je sedem Zemi podobných planét.


Už ste čítali?