Útržky

Autor: Zuzana Šagátová | 26.9.2014 o 20:25 | Karma článku: 6,31 | Prečítané:  188x

A v tento čas by sa kdekomu mohlo zdať, že za každým rohom môžme tak trochu umrieť v tejto jeseni, rozísť sa (s počasím), keď s nikým iným to nedokážeme a koľkokrát ani sami so sebou nie, lebo tak bedlivo sa milujeme, tak náruživo sa chlácholíme v tuhých zimách a orgazmicky sa hájime pred svetom, že to nie my (si) ubližujeme.

Dnes dievčatá povedľa mňa rozmýšľali o veľkosti tričiek, o tom ako sa napratať do "eska", aby to príliš nesťahovalo a celkom aj vyzeralo. Prišlo mi smiešne, ale potom si vlastne človek aj uvedomí, že niekedy sa do toho "eska" pokúša vpratať aj on sám. Moje posledné "esko" prišlo pred pár dňami a malo na sebe nápis "miluj ma". Hlúpe pratať sa niekam, kde sa ani zaboha nevmestíš. Tak, tak. aj láska nám je občas primalá.Rozhodne sa nepotrebujem strácať, ani v mori, ani v oceáne. Čo na tom záleží v akej veľkej vode bude plávať moje telo, ako veľa života budem prevaľovať v jej vlnách. Je jedno, aký objem to bude, som to vždy živá ja, len v inej koncentrácií. Tak si to pamätám z farmačky, keď som sa učila riediť lieky. Viac, či menej koncentrovaná, ale vždy ja.
Tak posledné dni hľadám mantinely, dostávam pozdravy od cudzích ľudí, pýtajú sa ako sa mám. Zdvorilo odpovedám, že dobre. Asi sú to už len také naučené frázy, čo nebolia a majú trvácnosť. Alebo sú dni, keď mám chuť poslať aj sto mejlov, len neviem, či sa nájde niekto, kto by ich s láskou čítal. Tak si ich občas píšem len tak sama pre seba, tak víťazoslávne si dávam na papier poznámky, ako som sa vyliečila z modrín. To je dôležité poznamenať.

Tak ako spadneš a udrieš sa, tak sa aj zahojíš. Časom

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Poliaci vyšetrujú Štrougala. Na Slovensku sú zločiny premlčané

Poľsko rieši štyri prípady usmrtenia ľudí elektrinou na hranici s ČSSR. Na slovenskej časti hranice s Rakúskom ich zomrelo vyše štyridsať.

KOMENTÁRE

Pripomeňme si, že režim bol naozaj zločinecký

Námietka, že ÚPN v Poľsku má väčšie právomoci, je nemiestna.

TECH

Veľký objav astronómov, ďaleké planéty môžu mať vodu aj život

V systéme Trappist-1 je sedem Zemi podobných planét.


Už ste čítali?