Bárs aj proti prúdu

Autor: Zuzana Šagátová | 28.12.2013 o 21:18 | Karma článku: 7,15 | Prečítané:  267x

V hlave si stále opakujem, ako dobre, že ešte stále nie je sneh. Lebo zima sa takto znáša ľahšie. O štvrtej popoludní, keď hľadím cez okno von, prosím deň, aby trval o desať minút svetlejšie. Vo vnútri mám pocit, že si zaslúžim kratšiu zimu, pretože tá minuloročná predbehla aj ďalšie tri. Možno až natoľko, ako niektoré bolesti, čo človek zvykne cítiť vo vlastnom tele. Aj také, veru, aj také niekedy trvajú aj ďalšie tri zimy.

Zvyknú mi hovoriť aj o tom, ako dlho som už nepísala a či ešte vôbec (píšem). Píšem. Niekde na zdrapy papiera, niekde na okraj zošita, jednoducho tak, aby som to nemusela znovu čítať. Lebo žijem. Kráčam, existujem. A všade, úplne všade je tvoja tvár.

 

Pomaly nastal čas niečo si sľúbiť. Dať si znovu šancu na prehry, na sklamania a výčitky. Poslať staré hriechy včerty, zapáliť sviečky v jednej línií, vymazať myšlienky, nabaliť sa pocitom slobody. Hovoriť si dôležito ako zas nemáme na nič čas. Utvrdzovať sa v tom, že je lepšie žiť na účet druhých, váľať na nich vlastné problémy, neustále sa sťažovať, ponosovať.

 

Raz keď sa rozhodnem skutočne niečo začať a skutočne niečo dokončiť, budem žiť. Dovtedy si môžem skrátka niečo želať, v niečo dúfať. Možno si raz na mňa počká vlastný príbeh, ďalšia never ending story, ktorú si napíšem len ja sama a bude taká skutočná a taká živá. Budem ju žiť, žiť, žiť až kým nepríde bodka v prvej vete. A za ňou budú zas ďalšie vety začínajúc sa veľkými písmenami. Lebo taký život by sme mali žiť. Začať s veľkým písmenom (pocitom , sľubom, nadšením) až po samú bodku. A tak niekde skončiť pripravený zas na veľké výzvy, na veľké písmená.


"Domček, ale moje okná hľadia do veľmi veľkého sveta." (Konfucius)

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Poliaci vyšetrujú Štrougala. Na Slovensku sú zločiny premlčané

Poľsko rieši štyri prípady usmrtenia ľudí elektrinou na hranici s ČSSR. Na slovenskej časti hranice s Rakúskom ich zomrelo vyše štyridsať.

KOMENTÁRE

Pripomeňme si, že režim bol naozaj zločinecký

Námietka, že ÚPN v Poľsku má väčšie právomoci, je nemiestna.

TECH

Veľký objav astronómov, ďaleké planéty môžu mať vodu aj život

V systéme Trappist-1 je sedem Zemi podobných planét.


Už ste čítali?