Ako krátko

Autor: Zuzana Šagátová | 26.3.2013 o 21:22 | Karma článku: 10,55 | Prečítané:  183x

Mal by byť už teplý apríl, teda, mohol by byť. Alebo aspoň jeden deň, ktorý by stál za spomienku. Von padá mäkký sneh, presne tak to dnes hlásili v počasí. Milión žien, milión mužov sa dnes ostalo váľať v mäkkej posteli, lebo mäkkosť si tak zvykne človek podvedome želať...

Ráno stálo za pohár vína, za ďalšiu výčitku a za tú trochu strachu (snehu) , ktorá padá z neba. Nebo je široký pojem a ešte širší priestor ( rovnako ako výčitka), čo dopadne mäkko na ľudskú dušu, len nevedno odkiaľ presne.

 

Zo skrine vyťahujem tričko s krátkym rukávom. Je na ňom popadaných pár vlasov z leta. Sú vyťahané od slnka, zmoknuté od dažďa, posiate pieskom, spievajúce morom.

 

 

Zima bude len ďalšia spomienka, ktorá odíde. Na nebo si zavesím vlastné slnko, nech roztopí do poslednej vločky, čo prišlo a už nemalo (nemuselo).

 

Budem vlastným znovuzrodením, novou piesňou, ďalšou šancou, budem znovu dlhoočakávaným omylom.

 

V záhrade postupne vyrastú nové kvety a budú mať zvesené hlávky. Budú ako človek po zime, v očakávaní, so zvesenou hlavou a budú čakať. Áno, všetci budeme čakať.

 

Niekde blízko sa črtá aj to, kedy ľudia budú stáť na zastávke v krátkych rukávoch, radi zmeškajú autobus kvôli rozhovorom, kvôli zmrzline, čo sa bude premieľať v ústach ako sladké sústo.

 

O niektorých veciach budeme spolu iba mlčať. Jednostaj sa bude diať to isté. Na oblohu sa zalepí slnko, listy začnú nasávať do seba tú trochu života, čo im bude ponúknutá a my budeme s nimi nasávať rovnako. Tú trochu zelene, kyslíka, pochopenia, slobody.

 

V záhradách sa ostanú pýšiť kvety. Tak majestátne, a zároveň tak skromné. Kaluže po snehu čoskoro uschnú a zmiznú ako spomienky, ktoré nestoja za to, aby boli zapamätané.

 

Žiada sa mi aspoň pomyslieť si, že prídu d n i, áno, budú to dni. (Nie iba hodiny s dalším povzdychom a otázkou – panebože, ako dlho ešte, tak ako?)

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Kotlebovcom po zrušení môžu siahnuť na majetok, pozrite sa na aký

Kotlebovcom sa po vstupe do banskobystrickej župy začalo dariť, kupovali autá aj domy.


Už ste čítali?