Ako krátko

Autor: Zuzana Šagátová | 26.3.2013 o 21:22 | Karma článku: 10,55 | Prečítané:  177x

Mal by byť už teplý apríl, teda, mohol by byť. Alebo aspoň jeden deň, ktorý by stál za spomienku. Von padá mäkký sneh, presne tak to dnes hlásili v počasí. Milión žien, milión mužov sa dnes ostalo váľať v mäkkej posteli, lebo mäkkosť si tak zvykne človek podvedome želať...

Ráno stálo za pohár vína, za ďalšiu výčitku a za tú trochu strachu (snehu) , ktorá padá z neba. Nebo je široký pojem a ešte širší priestor ( rovnako ako výčitka), čo dopadne mäkko na ľudskú dušu, len nevedno odkiaľ presne.

 

Zo skrine vyťahujem tričko s krátkym rukávom. Je na ňom popadaných pár vlasov z leta. Sú vyťahané od slnka, zmoknuté od dažďa, posiate pieskom, spievajúce morom.

 

 

Zima bude len ďalšia spomienka, ktorá odíde. Na nebo si zavesím vlastné slnko, nech roztopí do poslednej vločky, čo prišlo a už nemalo (nemuselo).

 

Budem vlastným znovuzrodením, novou piesňou, ďalšou šancou, budem znovu dlhoočakávaným omylom.

 

V záhrade postupne vyrastú nové kvety a budú mať zvesené hlávky. Budú ako človek po zime, v očakávaní, so zvesenou hlavou a budú čakať. Áno, všetci budeme čakať.

 

Niekde blízko sa črtá aj to, kedy ľudia budú stáť na zastávke v krátkych rukávoch, radi zmeškajú autobus kvôli rozhovorom, kvôli zmrzline, čo sa bude premieľať v ústach ako sladké sústo.

 

O niektorých veciach budeme spolu iba mlčať. Jednostaj sa bude diať to isté. Na oblohu sa zalepí slnko, listy začnú nasávať do seba tú trochu života, čo im bude ponúknutá a my budeme s nimi nasávať rovnako. Tú trochu zelene, kyslíka, pochopenia, slobody.

 

V záhradách sa ostanú pýšiť kvety. Tak majestátne, a zároveň tak skromné. Kaluže po snehu čoskoro uschnú a zmiznú ako spomienky, ktoré nestoja za to, aby boli zapamätané.

 

Žiada sa mi aspoň pomyslieť si, že prídu d n i, áno, budú to dni. (Nie iba hodiny s dalším povzdychom a otázkou – panebože, ako dlho ešte, tak ako?)

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Poliaci vyšetrujú Štrougala. Na Slovensku sú zločiny premlčané

Poľsko rieši štyri prípady usmrtenia ľudí elektrinou na hranici s ČSSR. Na slovenskej časti hranice s Rakúskom ich zomrelo vyše štyridsať.

KOMENTÁRE

Pripomeňme si, že režim bol naozaj zločinecký

Námietka, že ÚPN v Poľsku má väčšie právomoci, je nemiestna.

TECH

Veľký objav astronómov, ďaleké planéty môžu mať vodu aj život

V systéme Trappist-1 je sedem Zemi podobných planét.


Už ste čítali?