Ako krátko

Autor: Zuzana Šagátová | 26.3.2013 o 21:22 | Karma článku: 10,55 | Prečítané:  184x

Mal by byť už teplý apríl, teda, mohol by byť. Alebo aspoň jeden deň, ktorý by stál za spomienku. Von padá mäkký sneh, presne tak to dnes hlásili v počasí. Milión žien, milión mužov sa dnes ostalo váľať v mäkkej posteli, lebo mäkkosť si tak zvykne človek podvedome želať...

Ráno stálo za pohár vína, za ďalšiu výčitku a za tú trochu strachu (snehu) , ktorá padá z neba. Nebo je široký pojem a ešte širší priestor ( rovnako ako výčitka), čo dopadne mäkko na ľudskú dušu, len nevedno odkiaľ presne.

 

Zo skrine vyťahujem tričko s krátkym rukávom. Je na ňom popadaných pár vlasov z leta. Sú vyťahané od slnka, zmoknuté od dažďa, posiate pieskom, spievajúce morom.

 

 

Zima bude len ďalšia spomienka, ktorá odíde. Na nebo si zavesím vlastné slnko, nech roztopí do poslednej vločky, čo prišlo a už nemalo (nemuselo).

 

Budem vlastným znovuzrodením, novou piesňou, ďalšou šancou, budem znovu dlhoočakávaným omylom.

 

V záhrade postupne vyrastú nové kvety a budú mať zvesené hlávky. Budú ako človek po zime, v očakávaní, so zvesenou hlavou a budú čakať. Áno, všetci budeme čakať.

 

Niekde blízko sa črtá aj to, kedy ľudia budú stáť na zastávke v krátkych rukávoch, radi zmeškajú autobus kvôli rozhovorom, kvôli zmrzline, čo sa bude premieľať v ústach ako sladké sústo.

 

O niektorých veciach budeme spolu iba mlčať. Jednostaj sa bude diať to isté. Na oblohu sa zalepí slnko, listy začnú nasávať do seba tú trochu života, čo im bude ponúknutá a my budeme s nimi nasávať rovnako. Tú trochu zelene, kyslíka, pochopenia, slobody.

 

V záhradách sa ostanú pýšiť kvety. Tak majestátne, a zároveň tak skromné. Kaluže po snehu čoskoro uschnú a zmiznú ako spomienky, ktoré nestoja za to, aby boli zapamätané.

 

Žiada sa mi aspoň pomyslieť si, že prídu d n i, áno, budú to dni. (Nie iba hodiny s dalším povzdychom a otázkou – panebože, ako dlho ešte, tak ako?)

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Armádny generál: S migmi si načas vystačíme, no bude to drahšie

Udržanie starých stíhačiek bude drahé, Rusi si môžu zapýtať viac. Nebo by nám však dočasne mohli ochrániť aj Česi či Poliaci.

Nadhľad Matie Lenickej

Radi by sme mali istotu, že ráno ešte bude svetlo

Rozumieme, komu najviac nahráva a vyhovuje Kiskova kauza.

Komentár Petra Schutza

Gajdošovi sa veriť nedá, pre Danka

V Smer-SNS-Híd je kapitán veľkým pánom.


Už ste čítali?