Tak ako vlani

Autor: Zuzana Šagátová | 11.2.2013 o 15:51 | (upravené 11.2.2013 o 15:57) Karma článku: 0,00 | Prečítané:  144x

Ešte stále, rovnako ako aj vlani, nosím studené ružové líca, míňam kúsky teplého dychu, ktorý po každom slove vypustím rovno z duše do chladu. Ešte stále neponúknem teplý dotyk, iba skrehnuté dlane a v nich trocha prázdna, ktoré sa (v nich) bude topiť.

.

.

Tak ako vlani počítam dni, jeden za druhým ich vytrhávam z kalendára, ktorým je sám život, nútim sa pamätať si už len to dobré. Napríklad aj to, že tma chodí niečo po piatej a dovtedy sa stihnem párkrát poriadne nadýchnuť, obliecť (svoje) te(p)lo a ísť.

.

.

Tak ako vlani robím v sebe veľký priestor, vyhadzujem, triedim, premiestňujem... Zariaďujem nový priestor, pokým príde jar a s ňou život. Prievan povymetá každý kút, prejde cez moje vlasy, sadne si (zmestí sa) na chvíľu do kože a potom sa skúsi rozplynúť.

.

.

Tak ako vlani, keď sa bude písať skorý apríl, bude môj stôl opäť voňať drevom, záclony kvetmi a ja zemou. Ponorím ruky do hliny, slnko mi bude hriať chrbát.

.

.

Každá kapitola v knihe, ktorá nečinne stála v policiach mesiace, bude mojím životom. Budem vlastnou aprílovou kapitolou, budem trocha zeme, slnka, života.

.

.

Tak ako vlani neprečítam nič zo starých správ, ani odkazov, namôjveru, takto sa žiť nebude. Rozbité kolená ostanú zahojené, prechladnuté boky zabalím do hrubej deky, aj na boľavý krk zaviažem farebnú šatku.

.

.

Tak ako vlani to budem ja a kúsok tepla z otvorenej dlane.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Poliaci vyšetrujú Štrougala. Na Slovensku sú zločiny premlčané

Poľsko rieši štyri prípady usmrtenia ľudí elektrinou na hranici s ČSSR. Na slovenskej časti hranice s Rakúskom ich zomrelo vyše štyridsať.

KOMENTÁRE

Pripomeňme si, že režim bol naozaj zločinecký

Námietka, že ÚPN v Poľsku má väčšie právomoci, je nemiestna.

TECH

Veľký objav astronómov, ďaleké planéty môžu mať vodu aj život

V systéme Trappist-1 je sedem Zemi podobných planét.


Už ste čítali?