Malo by to stačiť

Autor: Zuzana Šagátová | 28.12.2012 o 17:19 | (upravené 28.12.2012 o 17:25) Karma článku: 0,00 | Prečítané:  162x

Čas sa nám omotal okolo krku a teraz nás dusí oboch. Zadúša nás za pár chvíľ a pokusov, čo sme si dali takto v zime, keď je šmykľavo na ceste aj na duši a každý z nás sa ponáhľa ku vlastnému krbu, lebo tam nám je najteplejšie (najosamelejšie).

Spoza okna vidím len pár ľudí, ulicou sa ich premáva čoraz menej, každý sa teraz napcháva dobrým slovom aj kadečím iným a možno aj dobrým. Na okne horí pár sviečok, s nimi sa míňajú minúty a dni v kalendári, ktoré vyhadzujem do koša jeden za druhým, pretože si ich nechcem pamätať.

°°

Pár lúčov slnka mi z času na čas dovolí vyjsť von na mokrú cestu od topiaceho sa snehu, stúpam do tej ťažkej kaše, nie je o nič ťažšia ako bývala kedysi tá moja v hlave.

°°

Na stôl som položila pár počmáraných papierov vlastnou rukou, lebo toto sú dni, ktoré po mne ostanú, ktoré si ma budú skutočne pamätať, ale ja ich nie; ja zabudnem; odložím ich.

°°

Pokým vešiam na dvor mokrú bielizeň, zbehli sa mraky, začalo slabo popŕchať, čoskoro prišla hmla a s ňou aj story o nekončiacich túžbach a ľudských útrapách zahrabaných pod snehom. Všetkého je teraz málo, všetko prichádza tak skoro, aj tma , aj ranné prebúdzanie, aj náhlenie sa do tepla.

°°

Míňa sa víno a s ním aj dobré slovo a objatie, míňajú sa navzájom ľudia a ja sa míňam s nimi. Sedím v rohu kaviarne, zblízka pozorujem veľavravné debaty o plesových šatách. Nezaujíma ma hodváb, ani flitre, v predstave ma skôr štrikovaný sveter, štrngot ihlíc pri teplom krbe.

°°

Na stole čaká halda kníh, s ňou ďalšie výzvy a ďalšie cesty, krátky stereotyp, no predtým bude ešte pár veselých hodín s ľuďmi, trocha detského smiechu, bude cítiť ľadový stisk a mokré rukavice. Farebné ohňostroje sa rozpŕchnu na nebi a s nimi aj naše želania (hlavne byť silnými).

°°

Vďaka všetkým, ktorí z času na čas nakukli aj na môj blog. Zostaňme silní! :)

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Kotlebovcom po zrušení môžu siahnuť na majetok, pozrite sa na aký

Kotlebovcom sa po vstupe do banskobystrickej župy začalo dariť, kupovali autá aj domy.


Už ste čítali?