Cestou a riadkami

Autor: Zuzana Šagátová | 10.10.2012 o 18:58 | (upravené 10.10.2012 o 19:15) Karma článku: 0,00 | Prečítané:  139x

Zapíš si do denníka, dievča, pár šťastných riadkov, lebo to je ďalšia veľká časť z tvojho života. Pekných pár riadkov na označenej strane, vo veľkom zošite s linajkami, aby si nedajboh nezišla z cesty.

(Part 1)

Poznač si do notového zošita pár taktov a pod ne pár slov, lebo je dobré mať v hlave vlastnú hudbu, vlastný tón a pod ním svoj text.

(Part 2)

V ústach sa mi začína rozlievať hrozno, med a orechy. Sedím v kúte, vidličkou sa prehrabávam v miske, naháňam hrozno, omáčam ho v mede a snažím sa ignorovať orechy, ktoré mi derú jazyk. Rovnako ako milión vyslovených slov, čo padli v škrupine zo stromu a ja som ich vlastne nikdy nemusela rozlúsknuť.

(Part 3)

Tlač sa, dievča, do kúta, do úzkeho priestoru a ďalej si nahováraj, že je to dobré. Že menej, je niekedy viac, veď tak ťa to učili, tak podľa toho ži a nebuď drzá.

(Part 4)

Posledné čiastočky prachu, čo si vyprášila z oranžovej deky sa rozpŕchli vo vzduchu. Utiekli, zmizli, stratili sa, ako sa ty zvykneš (nechtiac) strácať tomuto svetu.

(Part 5)

Otoč sa, dievča, na druhú stranu a začni dúfať, že tam tí ľudia raz budú tvoji, že ti jeden z nich, možno aj dvaja ti darujú vlastné hviezdy. Že raz, raz v budúcnosti otvoríš svoj veľký zošit a zaznačíš doň perom, že neschádzaš z riadkov, lebo ruku máš stále pevnú a jediné čo sa v tebe trasie a je stále úzke a malé je bolesť.

(Part 6)

V miske ostalo pár orechov a med. Mne ostali zalepené ústa a okrem nich stretávam vonku na ceste veľa popadaných orechov, pár z nich však nerozlúsknem nikdy.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Poliaci vyšetrujú Štrougala. Na Slovensku sú zločiny premlčané

Poľsko rieši štyri prípady usmrtenia ľudí elektrinou na hranici s ČSSR. Na slovenskej časti hranice s Rakúskom ich zomrelo vyše štyridsať.

KOMENTÁRE

Pripomeňme si, že režim bol naozaj zločinecký

Námietka, že ÚPN v Poľsku má väčšie právomoci, je nemiestna.

TECH

Veľký objav astronómov, ďaleké planéty môžu mať vodu aj život

V systéme Trappist-1 je sedem Zemi podobných planét.


Už ste čítali?