Cestou a riadkami

Autor: Zuzana Šagátová | 10.10.2012 o 18:58 | (upravené 10.10.2012 o 19:15) Karma článku: 0,00 | Prečítané:  145x

Zapíš si do denníka, dievča, pár šťastných riadkov, lebo to je ďalšia veľká časť z tvojho života. Pekných pár riadkov na označenej strane, vo veľkom zošite s linajkami, aby si nedajboh nezišla z cesty.

(Part 1)

Poznač si do notového zošita pár taktov a pod ne pár slov, lebo je dobré mať v hlave vlastnú hudbu, vlastný tón a pod ním svoj text.

(Part 2)

V ústach sa mi začína rozlievať hrozno, med a orechy. Sedím v kúte, vidličkou sa prehrabávam v miske, naháňam hrozno, omáčam ho v mede a snažím sa ignorovať orechy, ktoré mi derú jazyk. Rovnako ako milión vyslovených slov, čo padli v škrupine zo stromu a ja som ich vlastne nikdy nemusela rozlúsknuť.

(Part 3)

Tlač sa, dievča, do kúta, do úzkeho priestoru a ďalej si nahováraj, že je to dobré. Že menej, je niekedy viac, veď tak ťa to učili, tak podľa toho ži a nebuď drzá.

(Part 4)

Posledné čiastočky prachu, čo si vyprášila z oranžovej deky sa rozpŕchli vo vzduchu. Utiekli, zmizli, stratili sa, ako sa ty zvykneš (nechtiac) strácať tomuto svetu.

(Part 5)

Otoč sa, dievča, na druhú stranu a začni dúfať, že tam tí ľudia raz budú tvoji, že ti jeden z nich, možno aj dvaja ti darujú vlastné hviezdy. Že raz, raz v budúcnosti otvoríš svoj veľký zošit a zaznačíš doň perom, že neschádzaš z riadkov, lebo ruku máš stále pevnú a jediné čo sa v tebe trasie a je stále úzke a malé je bolesť.

(Part 6)

V miske ostalo pár orechov a med. Mne ostali zalepené ústa a okrem nich stretávam vonku na ceste veľa popadaných orechov, pár z nich však nerozlúsknem nikdy.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Kotlebovcom po zrušení môžu siahnuť na majetok, pozrite sa na aký

Kotlebovcom sa po vstupe do banskobystrickej župy začalo dariť, kupovali autá aj domy.


Už ste čítali?