Ako to chodí

Autor: Zuzana Šagátová | 27.6.2012 o 20:53 | Karma článku: 0,00 | Prečítané:  137x

V poslednom čase mám pocit, že bolo toho veľa na mňa, že to dieťa vo mne to skoro aj neunieslo. Mám potrebu často písať, hlasno kričať do sveta, ako veľmi som naivná, ako veľmi chcem vyrásť a nebáť sa len tak žiť pre každý deň.

Podvečer som sa vracala domov, slnko mi bilo do očí, hladkalo kopce po chrbte, lúčilo sa, ale nie naozaj. V tom naozajstnom okne stála žena polievajúca kvety. Zbierala zvädnuté listy a iba mĺkvo sa prizerala. Jej samota bola taká skutočná...Bože, vravím si, že čo viac chcem, čo stále vymýšľam, kto ma naučil byť takou rozmaznanou?

 

Možno aj raz budem mať okno s muškátmi, možno sa raz naozaj budem cítiť tak reálne sama a raz už naozaj nemusí prísť nikto, vôbec nikto. Nebude ma držať za ruku, volať von, hádzať v lete do jazera. A vtedy, keď bude zapadať slnko, budem chcieť ešte raz kráčať po ceste a želať si to všetko zmeniť.

 

Je toho tak veľa, čo už mám... Časom sa už nebudím unavená, ani sklamaná, lebo som dokázala akosi zabudnúť a utiecť pred odpustením. Nestaviam sa pokrytecky proti svetu. Želám si aj celkom nič, želám si iba dnešok, iba to málo pre mňa, jeden deň, jedno prežitie. Málo mi stačí.

 

Prehryzla som ti nohe štichy, aby si nechodil ďaleko. Mala som potešenie byť na chvíľu zlá, byť niekým pseudo. Strčila som ťa z najvyššej skaly hlboko do vody, nech si neublížiš. Tak vidíš, všetko šialené sa deje...deje pre teba.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

PLUS

Niektorí ľudia majú zvláštny dar, chutí im dúha a vidia zvuky

Ak vám vonia hudba alebo zapácha nejaká situácia, zrejme máte dobrú slovnú zásobu a radi sa vyjadrujete opisne. Alebo ste synestetik a myslíte to doslovne.

EKONOMIKA

Osem zmien v hypotékach, ktoré odštartujú od marca

Ľudí čaká viac dokladovania a prísnejšie posudzovanie.

ŠPORT

Sagan pobavil otázkou na súpera aj odpoveďou, prečo bol na toalete

Špekulovalo sa o zdravotných problémoch.


Už ste čítali?