Podvečer

Autor: Zuzana Šagátová | 4.1.2015 o 20:26 | Karma článku: 2,64 | Prečítané:  259x

Asi je normálne niesť v sebe obavy, či zvládnem zrazu toľko dobra, čo sa mi motá okolo nôh ako dieťa. Či sa len azda nedá otráviť z toľkej lásky, ktorá sa púšťa žilami. Inak, úplne inak chutia tieto rána. Nenesú žiadnu pachuť, iba vôňu čerstvej kávy, teplo z vyhriatych perín a omrvinky z lámajúcich sa rožkov, na ktoré natieram maslo.

Deň si nesie mínusy len na teplomeri. Vŕzga mi pod nohami sneh, vedľa seba si nesiem čiusi dlaň. Zo stromov sa odlamujú malé konáriky, padajú pod ťarchou snehu. Aj my tak zvykneme padať, keď na nás naraz nakydá toľko, že nie sme schopní jednoducho to uniesť.

 

Tak veľa vecí nechávam nedokončených, v diároch napísané čísla, ktoré som nikdy nevytočila, termíny, na ktoré som sa nikdy nedostavila, tak veľa, tak veľa našich viet, našich fráz-iba tie tam majú miesto.

 

Nepamätám si celkom presne ten pocit, keď som nemala, čo povedať. Vedela som, že robím asi niečo zlé, ale nemala som silu ospravedlniť sa. Nespomínam si na moment, kedy som nechala vnútro prázdne s myšlienkou- odpočiň si, duša, takto ti bude trocha lepšie, keď budeš prázdna. Veď aj pri žalúdku to tak je, keď bolí, polieči ho jedine diéta. Ale dať diétu duši, preboha, to bola pekná volovina!

 

Jedného dňa by som mohla spyšnieť od lásky, ale nechce sa mi, nechce sa mi byť ideálna, ani perfektná, lebo ani ona taká nie. S chybami, plačom, krikom, radosťou skúsim sa držať jeho dlane.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Stredoslováci vo zvýšenej miere zomierajú na pády. Nikto nevie prečo

Rakovina hrubého čreva u mužov a prsníka u žien patria podľa údajov Eurostatu na európske pomery k najvypuklejším príčinám úmrtí u nás.

ŠPORT

Utiahnutosť mu bránila v rozlete, tvrdí o ňom jeho tréner

Jakub Holúbek je na správnej ceste.

TECH

Vyriešili záhadu Bermudského trojuholníka? Žiadna nie je

Vinu hádžu na netradičné oblaky, ktoré majú fungovať ako vzdušné bomby.


Už ste čítali?