absurdity

Autor: Zuzana Šagátová | 13.8.2014 o 19:23 | Karma článku: 4,84 | Prečítané:  192x

Znovu som si po neviemkoľkýkrát uvedomila, že táto cesta nikam nevedie, priložila som vlastné dlane na tvár a bez slzy som potichu nariekala. Keď som si spočítala všetky dni, čo neviedli nikam, všetky hodiny, ktoré sa vliekli spolu so mnou... Raz za život príde určite to povestné „ACH“, vypustím ho z duše rovno cez ústa, bude to horúci kúdol priamo z pece, kde to všetko horí alebo tlie.

Zas minule, keď som stála pri skrinke s liekmi, prišlo mi regulérne kruté nepovedať si, že tak isto je to aj so životom. Aj život ma vlastnú expiráciu, vlastný koniec. Že mi príde tak trochu spravodlivé zabudnúť na to, čo nie je moje, čo neľúbi, neteší, neobjíma prichádzajúce dni.

 

Tak mi povedz, poraď, ako nekončiť deň s myšlienkou „keby“. To nie sú výhovorky, to sú žive dni, tečúca rieka, v ktorej kúpem vlastné telo.  Ako neskončiť spojení končekmi prstov, lebo tak sa žije naposledy.

 

Vysyp mi na konci dňa celého človeka, celého teba, od hlavy až po samú zem, od života až po samý neživot, od svitu - do mrku budem hľadieť a diviť sa. Prekvapovať samú seba, že toto si (bol) ty.

 

Neexistuje život pred tebou, taký sa mi nikdy nestal. Nejestvuje ani pojem predtým. Už čakám len na to potom. Potom, v ktorom už nemáš miesto. Všetky ďalšie kroky potom, budú už len tými mojimi.

 

Život sa nedá poskladať podľa šablóny z papiernictva. Neviem ho nalepiť na stenu ako tapetu, a keď sa mi zunuje, jednoducho ho odlepím. Tak to nejde. Moja duša je prázdna izba, nosí tapety tvojej tváre, ale keď príde to, čo má prísť potom, keď budem úplne pripravená, sľubujem, že steny ostanú holé a izba prázdna. Až potom, až tak do nej zas vkročím, ale sama.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Dôvere by už schránka na Cypre neprešla. Pravidlá sa menia

Kauzy ako Lemikon či Váhostav by sa opakovať nemali, staré prípady však už protischránkový zákon nezachytí.

KOMENTÁRE

Slovenský Lex Panama a Žitňanskej obhajoba

Aj keby zákon skresal rozkrádanie len o „drobné“, stále hovoríme asi o miliónoch.


Už ste čítali?