Práve vo chvíli

Autor: Zuzana Šagátová | 20.7.2014 o 16:00 | Karma článku: 4,01 | Prečítané:  241x

začal pofukovať studený vietor, tiahol sa presne od jazera a opieral sa o môj chrbát, pokým som sa ja sama strácala v hluku stromov a rozbesneného potoka.

V duchu si vravím vďakabohu za včerajšok, (kedy môžem za ním v skutku zaplesnúť dvere, zabudnúť na ľudí, na prekážky, na to, že včera pršalo, aj keď v telke sľubovali, že pršať nebude. Zas len Sľuby). Včerajšky bývajú občas pekne zaťažujúce, keď na ne človek neustále myslí.) A kto viac si môže želať úspešné konce ak nie my sami. Kto najlepšie skontroluje zabuchnuté dvere za uplynulými dňami, ak nie naše oči?

+++

Dnešok ti skladám k nohám a s ním aj ľadovú kávu, ktorú som ráno stihla vypiť. Posielam ti srdečný pozdrav (vzala som ho rukou z vlastného srdca) a k nemu ti pripájam vánok, čo tancoval balkónom, keď som kývala nohami vo vzduchu.

+++

Strach tu nemá miesto, ani obavy a kontrolovať čas je tiež totálny nezmysel.  Tak čoho by som sa mala báť, keď existuje dnešok a táto chvíľa a títo ľudia. Z. mi minule povedala, že život to je taký puding. (Povedala som si, čo všetko môže človeka napadnú pri obstávaní za sporákom). Tak si ho miešaš a miešaš, až naraz začína byť pekne hustý (ako tie husté chvíle, kedy ste tak v strese, že vám tečie potokom po chrbte). Až naraz ti zazvoní pri dverách suseda, ty odbehneš a v pudingu ti ostanú hrčky alebo ti úplne priškvrčí. (Niet nad dobré susedské vzťahy!). Tak len miešajme na miernom plameni, trpezlivo postojme a odbiehajme v správnych chvíľach.

+++

Sú už skoro štyri a nedeľa si žiada pokoj, to sa nehodí myslieť na hrčky v pudingu, ani vo vzťahoch a ani nemám v úmysle niekoho uvariť, dokonca ani len puding nie, aj keď občas to pekne vrie. Je jedno kde, či v hrnci alebo vo vzťahoch.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Keď sa raz prezident príde spýtať, čo by mali robiť

Spýtala som sa, čo by chcel a on povedal, aby neboli bezdomovci. Prihlásil sa ku Kollárovi do strany, lebo si myslel, že tam sa to podarí.

KOMENTÁRE

Ficov Smer je v opozícii. Únia má novú vládnu koalíciu

V europarlamente sa rozpadla veľká koalícia ľudovcov a socialistov.

EKONOMIKA

Slovenské elektrárne prehrali boj o Gabčíkovo

Ústavný súd odmietol sťažnosť voči rozhodnutiu Najvyššieho súdu.


Už ste čítali?