Spoza duše

Autor: Zuzana Šagátová | 15.9.2013 o 21:30 | Karma článku: 9,11 | Prečítané:  190x

Pokým čakám na príchod S. a na to jej hlasné „kde ste všetci?“ ktoré naráža do všetkých stien v byte, pijem teplý čaj, skrývam sa do ticha a pokoja, nepýtam viac, stačí mi tma a teplo, stačí mi pomyslenie, že príde zajtrajšok s ním ruka v ruke moja stručnosť na tento život, na tento okamih, na pravdu povedanú bez lásky na plné ústa. Úškľabkom sa budú drať holé pravdy a v okamihu vyrastú na veľké dámy, tak rýchlo ako som musela vyrásť aj ja.

V hlave mám posledné zvyšky myšlienok, posledné porozlievané poháre vína, neporiadok, kopu neprečítaných mailov, zmeškaných hovorov, lebo som si tak pomyslela, že načo je dobré venovať čas na to, aby sa ma niekto opýtal, ako sa mám, keď vie, že nejako sa musím len mať, keď som predsa len tu. Tu žijem, tu existujem. Cez telefón viem byť málokedy úprimná a stručná, vždy vymýšľam iba ospravedlnenia, lebo ľudia sa iba tak znenazdania začínajú o mňa báť. Nepotrebujem vedieť, ako sa mám, nič nepotrebujem teraz volať pravým menom, ani samú seba.

 

Nevolám to nepriazeň osudu, ani životná skúška, je to iba odhodlanie ukázať sa, že toto som ja, tak tu ma máte. Listujete vo mne ako v otvorenej knihe, hovoríte, že taký človek by sa vám zišiel. Skúsila by som to brať ako kompliment, keby som nebola taká ťažká povaha, taká ľahostajná voči tomuto svetobytiu, svetožitiu.

 

Ak má moje žitie hĺbky, do ktorých sa zvyknem občas ponoriť , potom je to dobré. Je správne občas vyjsť, nasať do seba nový vzduch a poslať tú novú osobu vo mne nazad a zas len späť do seba. Byť človek so začiatkom a od začiatku, mať svoj vlastný príbeh a mať svoj koniec.

 

Koniec. Nič viac. Taký obyčajný končiaci sa film. THE END.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Väčšiu lož a nepravdu o Paškovi ešte nikto nevyriekol (Schutzov týždeň)

Komunikačná bunka na Úrade vlády nesmie byť odmeňovaná z peňazí poplatníkov, ale jedine z kasy strany.

ŠPORT

Sagan bol v Japonsku za hviezdu, obliekli ho do kimona

Vlani Sagan na exhibičnom podujatí v Japonsku chýbal.

EKONOMIKA

Érsek sa rozhodol, diaľnicu na Trnavu rozšíri na osem pruhov

Proti zmenám sa postavili aktivisti aj Bratislavský samosprávy kraj.


Už ste čítali?