Ako naliehavo

Autor: Zuzana Šagátová | 18.5.2013 o 22:37 | Karma článku: 11,25 | Prečítané:  167x

A prišli aj také dni, cez ktoré je dobré povedať si, že nič sa nedá unáhliť, že veci a aj ľudia majú čas. Potrebujeme prečkať tých pár chvíľ, prelistovať v hodinách, opatrne otočiť každú minútu, tešiť sa, že sme sa jej dokázali zbaviť, že sme ju dokázali žiť.

Večer, keď sa ukladám spať, želám si len čiernobiele sny. Celkom jednoduché -ako v starých filmoch. V hlave mi napadá jednoduchá zápletka, dej má svoju bielu a čiernu stránku. Veci sa dejú rýchlo. Večer, keď sa rozhodnem zavrieť oči, pre istotu ich ešte prikryjem dlaňami rúk, aby stihli väčšmi oťažieť.

*

Z dní si vyberám najmä to klišé. Celé tie rozprávky o kvitnúcich stromoch, farebných lúkach, o pocite a slobode nadýchnuť sa, o ceste, ktorou si poletuje peľ, ktorou si kýchajúc poletuje človek. Z tohto času ostávajú myšlienky na pokoj, na dlhé cesty, na studený potok a na čas venovaný vlastnej duši.

*

Žiada sa mi vyhodiť celé to prázdno, poslať ho dočerta. Žiada sa mi zvesiť z neba hviezdy, nech svietia bližšie, aby sa človek nemal dôvod báť tmy. Žiada sa mi vyliať potoky, aj rozbiť výklad a ozdobiť kúskami skla chodník a vlastnú kožu, aby som nezabudla, že život - to sú malé čiastočky zaryté hlboko, ešte viac skryté a o niečo viac bolestivé.

*

A keď už všetko môžem (urobiť) , môžem ti aj nahlas povedať, ako veľmi, ako naliehavo ťa chcem počuť ďaleko od tohto hluku, ako veľmi chcem, aby sa ti srdce spomalilo na pár sekúnd, aby každý srdcový (tik )-tak(t) mal zmysel...

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Drucker: Keby Blanár zrušil súťaž na CT, nečelil by dnes otázkam

Angažovanie Tomáša Szalaya, niekdajšej pravej ruky ministra Rudolfa Zajaca, vyvolalo podľa Druckera otázky v Smere.

EKONOMIKA

Vážny sa bude voziť v luxuse za štátne peniaze

Súťaže sa zúčastnila iba jedna firma.

SVET

Modul Schiaparelli sa roztrieštil o Mars, mohol aj vybuchnúť

Dve nové stopy ukazujú miesto nárazu stratenej sondy.


Už ste čítali?