Spomínam si

Autor: Zuzana Šagátová | 14.4.2013 o 20:03 | (upravené 14.4.2013 o 20:08) Karma článku: 7,02 | Prečítané:  199x

Spomínam si na svieže rána, na klesajúce teploty, na rýchlomiznúci čas, na rýchlomíňajúce sa sľuby, na neznáme územia, na trochu úzkosti, keď bolo treba prísť, keď bolo treba iba vykročiť a neotáčať sa späť, pokúsiť sa nenadýchnuť ničoho, čo by sa dalo nazvať spomienkou...

Spomínam si na roztopašné chvíle, na krik, na teplé slnko a spálené plecia, na lepkavé ruky, na špinu za nechtami. Spomínam si celkom presne, že existovalo dievča, že existoval priestor a čas, v ktorom vyrástla.

Spomínam si na skoré zobúdzanie sa, na časté zívanie, na bábovku a teplé kakao.

(falling slowly)

Spomínam si na rýchlorast k nebu, na mamine topánky na opätku a v zápätí aj na tie vlastné. Spomínam si na vlastné odchody, na to málo, čo som vedela a myslela si, že viem (mám) viac. Spomínam si na svoj prvý veľký život, na ľudí v ňom, na veľké myšlienky a plány.

Spomínam si na prvé prázdna, na nekonečné more a vlastnú samotu, ktorú som v ňom kúpala, Spomínala som na dlhé cesty, na neláskavé úteky.

(We've still got time)

Spomínam na tú všetku nelásku, na terapie s kamarátkami, na to, že som ostala z lásky taká zlá. Spomínam si ,ako tažkopádne som obracala svoje telo v posteli.

Spomínam si na cesty domov, na ťarchu, ktorou mi bola vlastná duša, keď som ju za sebou vláčila ešte, keď svietilo slnko.

Spomínam si na to povestné plieskanie dverami, na to mať vlastné JA, aj na to, ako sa za chvíľu dá v sebe samej stratiť ako v púšti.

(You've made it now)

Spomínam si na nasledujúce ráno, na brusnicový čaj a rannú kávu, na dúšky slnka a života, na pokoj aj na to ako si vravieval – znovu pookrej.

(You had the choice)

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

PLUS

Kupujúci Japonec? Neexistuje, tvrdia stánkari z vianočných trhov

Strávili sme jeden deň so stánkarmi, aby sme zistili ako vidia návštevníkov spoza svojich pultov.

EKONOMIKA

Deti boháčov majú vlastnú sieť, stojí za ňou Slovák

Byť bohatým je nuda, keď vás nikto nevidí.


Už ste čítali?