Spomínam si

Autor: Zuzana Šagátová | 14.4.2013 o 20:03 | (upravené 14.4.2013 o 20:08) Karma článku: 7,02 | Prečítané:  200x

Spomínam si na svieže rána, na klesajúce teploty, na rýchlomiznúci čas, na rýchlomíňajúce sa sľuby, na neznáme územia, na trochu úzkosti, keď bolo treba prísť, keď bolo treba iba vykročiť a neotáčať sa späť, pokúsiť sa nenadýchnuť ničoho, čo by sa dalo nazvať spomienkou...

Spomínam si na roztopašné chvíle, na krik, na teplé slnko a spálené plecia, na lepkavé ruky, na špinu za nechtami. Spomínam si celkom presne, že existovalo dievča, že existoval priestor a čas, v ktorom vyrástla.

Spomínam si na skoré zobúdzanie sa, na časté zívanie, na bábovku a teplé kakao.

(falling slowly)

Spomínam si na rýchlorast k nebu, na mamine topánky na opätku a v zápätí aj na tie vlastné. Spomínam si na vlastné odchody, na to málo, čo som vedela a myslela si, že viem (mám) viac. Spomínam si na svoj prvý veľký život, na ľudí v ňom, na veľké myšlienky a plány.

Spomínam si na prvé prázdna, na nekonečné more a vlastnú samotu, ktorú som v ňom kúpala, Spomínala som na dlhé cesty, na neláskavé úteky.

(We've still got time)

Spomínam na tú všetku nelásku, na terapie s kamarátkami, na to, že som ostala z lásky taká zlá. Spomínam si ,ako tažkopádne som obracala svoje telo v posteli.

Spomínam si na cesty domov, na ťarchu, ktorou mi bola vlastná duša, keď som ju za sebou vláčila ešte, keď svietilo slnko.

Spomínam si na to povestné plieskanie dverami, na to mať vlastné JA, aj na to, ako sa za chvíľu dá v sebe samej stratiť ako v púšti.

(You've made it now)

Spomínam si na nasledujúce ráno, na brusnicový čaj a rannú kávu, na dúšky slnka a života, na pokoj aj na to ako si vravieval – znovu pookrej.

(You had the choice)

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Keď sa raz prezident príde spýtať, čo by mali robiť

Spýtala som sa, čo by chcel a on povedal, aby neboli bezdomovci. Prihlásil sa ku Kollárovi do strany, lebo si myslel, že tam sa to podarí.

KOMENTÁRE

Ficov Smer je v opozícii. Únia má novú vládnu koalíciu

V europarlamente sa rozpadla veľká koalícia ľudovcov a socialistov.

EKONOMIKA

Slovenské elektrárne prehrali boj o Gabčíkovo

Ústavný súd odmietol sťažnosť voči rozhodnutiu Najvyššieho súdu.


Už ste čítali?